Нещодавно знайшла своє логічне продовження історія “пьяный мусор в Василькове чуть не убил человека” http://youtu.be/4Fj4qyiHPaw. Варто нагадати, що інцидент мав місце ще 21.08.2015 року у м.Васильків, Київської області, де активна молодь міста не залишилась осторонь відвертого нахабства нетверезого кермувальника ВАЗ 2105, на той момент ще працівника нової патрульної служби Васильківської поліції.

Через більше як два місяці, рішенням суду горе-водія було визнано винуватим в адміністративному правопорушенні за ст. 130 КУпАП (нетверезе керування транспортним засобом) та позбавлено права на керування строком на один рік.

Натомість, прокуратурі не вистачило і півроку для формування обвинувачення за цим нескладним кримінальним правопорушенням та обвинувальний акт подано до суду наприкінці березня 2016 року.

Потрібно нагадати обставини злочину, у вчиненні котрого обвинувачується колишній вже працівник Васильківської поліції, котрого, як читач невірно міг припустити, звільнили не “за статтею”, а “за власним бажанням” із огляду на “низьку оплату праці”, виплативши вже після вчинення злочину, за рахунок добросовісних платників податку два оклади і… премію за “вагомий вклад у здійсненні правопорядку”!? Прокурор же виявився принциповий, хоч і не дуже юридично “підкований” та висунув обвинувачення за ч.1 ст. 296 КК України (хуліганство).

Так, Дерепа С.П., знаходячись 21.08.2015 року у громадському місці, на вул.Володимирській поблизу будинків 58,60 у м.Василькові Київської області, діючи умисно, з мотивів явної неповаги до суспільства, нехтуючи загальноприйнятими нормами моралі, будучи співробітником органів внутрішніх справ (що покладає на нього додаткові соціальні вимоги), бажаючи продемонструвати свою перевагу над іншими, використовуючи нікчемний привід, а саме, наявне, на його думку, порушення водієм “Фіат Добло” правил дорожнього руху, наздогнав вказаний автомобіль та на перехресті вул.Володимирської та пров.Жовтневого, порівнявшись із автомобілем, погрожуючи умисним створенням автотранспортної пригоди змусив Кушніренка І.А. зупинити свій автомобіль на узбіччі. Продовжуючи діяти з хуліганських мотивів, Дерепа С.П., перебуваючи у громадському місці, у світлу пору доби, порушуючи громадський порядок та виражаючи негативне відношення до загальних норм поведінки, висловлюючи погрози із застосуванням ненормативної лексики в адресу водія — Кушніренка І.А., взяв, на підтвердження погроз, у своєму авто гумовий міліцейський кийок та, тримаючи його у руці, попрямував до авто “Фіат Добло”. Водій авто “Фіат Добло” Кушніренко І.А. та пасажири _____ А.В., _____ А.С., намагаючись зупинити хуліганські дії Дерепи С.П., за ознаками поведінки та характерним запахом встановили, що останній керував авто у стані алкогольного сп’яніння. Кушніренко І.А. зі своїми друзями викликав працівників міліції та запропонував Дерепі С.П. зачекати їх прибуття. Однак, Дерепа С.П., перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, продовжуючи хуліганські дії, зневажаючи та нехтуючи загально-прийнятими нормами поведінки, навмисно, з хуліганських мотивів, чинячи опір людині, яка намагалась припинити його хуліганські дії, перебуваючи у салоні свого авто, зневажливо ставлячись до потерпілого, у присутності свідків, затиснув Кушніренка І.А. між лівою передньою стійкою кузова та передніми лівими дверима авто ВАЗ 2105 і рушив з місця, змушуючи потерпілого бігти поруч із авто. На прохання Кушніренка І.А. зупинитись Дерепа С.П. не відреагував та, свідомо, бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, збільшив щвидкість свого авто. Далі, Дерепа С.П, на швидкості, умисно, нехтуючи загальноприйнятими нормами моралі, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, усвідомлюючи, що спричиняє фізичний біль та тілесні ушкодження Кушніренку І.А., тобто, діючи із особливою зухвалістю, протягнув останнього по асфальтованому покриттю приблизно 1,1 км до блокування свого авто поблизу будинку №40 по вул. Тракторній у м.Василькові.

Члени ГО “ВІДСІЧ”, котрі миттєво відреагували на виклик побратима, наздогнавши порушника заблокували автівку останнього власним патрульним авто та вжили заходів до припинення правопорушення і пошуку свідків. Свідками же цього нахабства, свідомого і зухвалого злочину стало багато водіїв маршрутних таксі, адже п’яний водій проїхав через кінцеву їх зупинку на швидкості близько 40км на год., тягнучи при цьому, потерпілого по асфальту затисненого водійською дверкою. На жаль, сміливості і громадянського обов’язку цими свідками проявлено не було — останні не виявили бажання давати свідчення. Напевне, добре була відома та автівка — ВАЗ 2105, незмінного керівника ППС м.Василькова, а на той час вже — керівника експериментальної патрульної служби Васильківського району.

Вже у квітні 2016 року Васильківський суд розглянув у попередньому засіданні обвинувальний акт щодо Дерепи С.П. і (див. фото), повернув його прокурору через порушення закону під час пред’явлення обвинувачення, адже висунуто підозру за ч. 1 ст. 296 КК України (1.Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, —карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років), натомість, обвинувачений вчинив злочин, передбачений ч. 3 ст. 296 КК України (3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за хуліганство, чи пов’язані з опором представникові влади або представникові громадськості, який виконує обов’язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії, — караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років). Називається — відчуйте різницю!!!
0103148b3fe854aa077ed7ca56a7a63b327f1672eeeaed467fe3ffa4fbd3941f30ef1f0e1d6129a97ce661e5803b8a4fd47b26a31483842c72178b66649bb6d124c33eede0ae4e3a6f02be619ede77ead2994769d9aef54384ea9d6a525e3742

Залишається тільки здогадуватись “мотивам” такого вчинку сміливої, рудоволосої дівчини — старшого прокурора групи прокурорів Київської обласної прокуратури. Невже серед ГРУПИ прокурорів не знайшлося фахового юриста, котрий би розгледів помилкову кваліфікацію злочину?! Хочеться вірити у правду… Варто замислитися над сталим твердженням про “продажний суд”, адже від пред’явленого обвинувачення та якісно проведеного розслідування залежать успішність розгляду справи судом! Далі буде, редакція буде висвітлювати подальші дії ГРУПИ прокурорів Київської обласної прокуратури та хід розгляду кримінального провадження у Васильківському суді. Запасаємось поп-корном, має бути цікаво.